Borsa Nasıl Oynanır Öğrenmek İstiyorum

Birikimlerini borsada değerlendirmeye karar verenlerin dikkat etmesi gereken en önemli husus nasıl bir yol izlemeleri gerektiğidir. Bu da bilgi birikimleri ve kazanılan tecrübeler sonucu anlaşılabilmektir. Nasıl ki top yükselmesi için öncelikle yere çarpması gerekiyorsa, sizin de piyasanın mantığını anlamanız için hata yapmanız, başarılı olabilmeniz için de yaptığınız hataları telafi etmeniz gerekir. Ancak bu şekilde oyunu kuralına göre oynarsınız. Böylelikle para kazanabilirsiniz.

Borsa nedir, nasıl oynanır hiç fikriniz yok, sermayenizi değerlendirmek geleceğinizi güven altına almak istiyorsanız; aracı kurumlarının eğitim süreçlerinden yararlanmanızı öneririz. Bu sayede piyasayı en ince detayına kadar öğrenebilirsininiz. Gerek uzman kadronun hazırlamış olduğu eğitim kitapları ve videoları borsanın kafanızda şekillenmesini sağlar. Özellikle verilen basit örnekler ise yatırım araçlarının fiyatlarındaki dalgalanmaları konu almıştır. Biliyorsunuz ki araçların gelecekte alması beklenen trendin yönünü belirleyebilmeniz gerekiyor.

Piyasada kâr elde etmenin mantığı ticaretle aynıdır. Düşük fiyattan alım, yüksek fiyattan satım yapmaya dayanır. Fakat fiyatlar sabit olmadığı, gün içinde sürekli dalgalandığı için en uygun zaman diliminin hangi vakit olduğu konusuna karar vermekte çoğu yatırımcı zorluk çekmektedir. Bunun nedeni ya bilgi ya da deneyim eksikliğidir. Başarılı olmak için er ikisinin de tam olması gerekir. Bu da zamanla oturacaktır. Vakit geçtikçe sizde kazandığınız tecrübeler sonucunda yılların deneyimine sahip olan borsacıların seviyesine gelebilirsiniz. Sadece sabırlı olmalısınız ve planlı olarak hareket etmelisiniz. Borsa deneyimi nasıl kazanılır, öğrenmek için burayı tıklayın.

Borsayı Öğrenmek için Hangi Yollara Başvurulmalı?

Borsayı öğrenmenin en doğru yolu deneyim kazanmak olsa da öncelikle teorik kısmı halletmeniz gerekiyor. Bu süreç sıkıcı olsa da ilerisini para kazandığınız günleri düşünmelisiniz. Motivasyonunuzu hiç bir durumda düşürmemelisiniz. Her türlü alternatif yolları değerlendirerek kendinizi borsaya adamalısınız. Uzmanların ve başarılı yatırımcıların kaleme aldıkları eğitim kitaplarını okumalısınız. Günlük ekonomi haberlerini, haftalık veya aylık olarak yayınlanan finans içerikli dergileri takip etmelisiniz. Bu şekilde meydana gelen olayların araçlar üzerinde kurduğu baskıyı anlayabilirsiniz. Böylelikle fiyatların trend eğilim yönleri hakkında doğru tahminlerde bulunabilirsiniz.

Piyasada ve internet üzerinde borsa hakkında yazılı olan çok sayıda yerli yabancı kaynaklara ulaşabilirsiniz. Forum siteleri, bloglar yatırımcılarla doludur. Her biri farklı düşünceye sahiptir. Bizim önerimiz bir başkasının sözlerine kulak asmamanızdır. Ama yine de dikkate almalısınız. Piyasa takipleri ve fiyat analizleri sayesinde doğruluk payını test etmelisiniz. Deneyimleriniz sonucunda da nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Hemen gerçek hesaba geçmemelisiniz. Çünkü yapılan tek bir hata birikimlerinizi kaybetmenize neden olur. Bu yüzden demo hesaplarında bol bol alıştırma yaparak, deneyimlerinizi arttırmalısınız.

Borsada Alım – Satım Nasıl Yapılır? Buradan Öğrenebilirsiniz!

Borsa hakkında temel bilgileri edinmenin en kolay yolu aracı kurumlarının eğitimleridir. Çünkü tüm bilgiler alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından verilir. Bu da kısa sürede piyasanın özünü kavramanızı sağlar. Kafanıza yatmayan soruları sorabilmeniz, eksiklerinizi tamamlayabilmeniz için seminer hizmeti de sunulmaktadır. Böylelikle uzmanların anlatımları bittiğinde sorularınızı yöneltebilir, aklınızdaki karmaşıklığı çözüme kavuşturabilirsiniz. Borsa risklidir. Fakat önlenemeyecek şekilde değildir. Başarılı yatırımcıları örnek alabilirsiniz. Onlarda sizin geçtiğiniz süreçlerden geçmiştir. Önemli olan prensipli bir şekilde hareket etmektir. Gerisi zaten gelecektir.

Biliyorsunuz ki öğrenilen bilgiler akılda uzun süre kalmamaktadır. Ancak kendi çabalarınızla edindiğiniz bilgileri unutmazsınız. Bunun için demo hesaplarda edindiğiniz teorik kısımları uygulamalı olarak pratiğe dönüştürmelisiniz. Böylece unutma ihtimaliniz en aza düşer. Sizlere önerimiz yatırımlarınızı not etmenizdir. Böylelikle dikkat etmeniz gereken hususları unutsanız bile defterinize baktığınızda aklınıza gelir. Bu sayede daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Demo hesaplar gerçek hesapların aynısıdır. Yatırımcıların hem piyasaya daha çabuk adapte olmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Yapılan işlemler sanal para üzerinden yönetildiği için paranızı riske atmadan alım – satım yapabilirsiniz. İşlemler güncel fiyat üzerinden yapılmaktadır. Böylelikle hata yaptığınızda neden başarısız sonuçla karşılaştığınızın sebebini uzmanlara sorarak öğrenebilirsiniz. Başarılı olmak için özellikle dikkat etmeniz gereken borsa takibi ve analizidir. Fiyat değişkenlerinin kontrollerini bu yöntemler sayesinde yapabilirsiniz. Piyasada fiyatlar birden fazla değişkene bağlı olarak değişir. Bu yüzden de kısa vadede yapılan işlemler risklidir.

Borsada birikimlerinizi güven içinde yürütmek istiyorsanız kesinlikle hakkında bilgi sahibi olduğunuz araçlara yatırım yapmalısınız. İleride fiyatların yönünü doğru tahmin edebilmek son derece önemlidir. Bu yüzden vade sürenizi uzun tutun. Çünkü araçların değerleri kendilerini bulması, fiyatlarının yükselmesi uzun sürer. Bu süreçte paniğe kapılmayın. Aksatmadan piyasadaki hareketliliği, yatırımcıların alım – satım yapacakları zamanları takip edin, analizlerini yapın. Belli bir süre geçtikten sonra tüm bunları daha etkili bir şekilde yapmaya başlayacaksınız. O gün gelene kadar pes etmeyin. Sürekli yeni bilgiler ve deneyimler kazanarak kendinizi geliştirin.

Sonuç olarak, borsayı öğrenmek istiyorsanız en etkili yolun aracı kurumlarının eğitimleri olduğunu unutmamalısınız. Yine de diğer alternatif yolları da değerlendirmelisiniz. Size faydalı olacağını düşündüğünüz bütün faaliyetlerden yararlanmalısınız. En önemlisi ise tecrübe kazanmanızdır. Bunun için demo hesapları tercih edebilirsiniz. Bilgi birikimleriniz ve tecrübelerinizin seviyesi ne kadar ilerlerse sizde o kadar çabuk para kazanabilirsiniz.

Share on Facebook3Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir